Anasayfa arrow Danışmanlık
Hizmetlerimiz
Anasayfa
Danışmanlık
Eğitim
Tasarım
Üretim
Kaynağında Muayene Hiz.
BT Çözümlerimiz
Makaleler
<< Önceki Jul 2022 İleri >>
P S Ç P C C P
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Genel Katılıma Açık Eğitimler
Anahtar Kelimeler

ce işareti danışmanlık kalite yönetim sistemi e ticaret

Danışmanlık
Danışmanlık
KALİTE,İŞ GÜVENLİĞİ YÖNETİM, CE İŞARETİ, E-TİCARET, İŞLETME ALTYAPISI DANIŞMANLIĞI


danismanlik.gif

"Bizim için ticari başarı kazanmış olmak tek başına yeterli değildir. Bundan öte bir şey gerekir. Bizim için bundan öte olan ise, daha güzel bir dünyadır..."

Kendisine faaliyet alanı olarak belirlediği dört fonksiyon arasında, etik tasarımın en fazla önem verdiği faaliyet alanı danışmanlıktır. Bu fonksiyon, diğer alanlara da öncülük eden, her zaman ihtiyaç duyulan ve ortaklarımızın uzmanlıklarının en iyi değerlendirileceği alan olması nedeniyle faaliyetlerimiz arasında öncülük almıştır.

etik tasarım’ın danışman kadrosu ağırlıklı olarak makina ve endüstri mühendislerinden oluşmaktadır. Bu arkadaşlarımızın temel nitelikleri, her biri farklı alanlarda olmak üzere, uzmanlıklarını edinmiş olmalarıdır. Uzmanlar uzun yıllar üretim ve yönetim faaliyetlerinin içerisinde bulunmuş, sorumluluklar almış ve mühendis ve yönetici olarak önemli sınavlar vermişlerdir.

Öte yandan danışmanlarımızın kendi aralarında da çok uzun yıllardan gelen bir dostluk ve işbirliği ilişkisi vardır. Bu ilişki karşılaşılan problemlerin çözümünün de anahtarı olmaktadır.

etik tasarım, gerekli altyapı ve bilgi ile donatılmış, bilgiyi sürekli geliştirip güncelleme yeteneğini edinmiş işletmeler için herhangi bir belgeyi edinmenin sorun olmadığını bilir. Bu nedenle de bugüne dek danışmanlığını yaptığı firmalarda belgeden çok sistemi kurmaya odaklanmıştır. Çünkü sağlıklı bir sistemin gerektirdiği altyapı oluşturulduğunda belge zaten gelmekte, daha da önemlisi bu yolla alınan belge gerçekten anlamlı olmakta, işe yaramaktadır. Sistemden çok belgeye odaklanan işletmeler ise, belgeyi alsalar bile, sistemin anlamı tam kavranamadığı için belge kısa sürede işlevi olmayan bir araçtan öteye gidememektedir. Ne yazık ki, bu tür işletmelerin ülkemizde ki sayısı da hızla çoğalmaktadır.

İşletmelerde deneyim kazanmış olmanın ötesinde, teorik zemini de oldukça uzun yıllardan gelen deneyimlere dayanan etik tasarım, alınacak belgenin gerçekten işe yaraması için özgün bir uygulama geliştirmiştir: "İşletme Kılavuzu" adını verdiğimiz bu belge işletmenin misyon tanımı ve vizyonunu da kapsayan, sürekli güncellenmeye uygun, işletmeye yol gösteren bir araç olarak kullanılmaktadır.

 
Açıklamalar Yazar Hit
ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi Danışmanlığı Etik Tasarım 15792
İşletme Kılavuzu Etik Tasarım 4715
İş Değerlendirme, Başarı Değerlendirme, Ücretlendirme Etik Tasarım 3882
Performans Artırma Planlaması Etik Tasarım 3888
Tüm Danışmanlık Faaliyetlerimizde İzlediğimiz Temel İlkeler Etik Tasarım 3156
CE İşaretlemesi Danışmanlığı Yol Haritası Etik Tasarım 4002
CE İşaretlemesi Etik Tasarım 8284
Verimlilik Artırma Planlaması Etik Tasarım 3927
Toplam Kalite Yönetimine Geçiş Etik Tasarım 3859