Hizmetlerimiz
Anasayfa
Danışmanlık
Eğitim
Tasarım
Üretim
Kaynağında Muayene Hiz.
BT Çözümlerimiz
Makaleler
<< Önceki May 2022 İleri >>
P S Ç P C C P
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
Genel Katılıma Açık Eğitimler
Yine Kriz Üzerine E-posta Yazdır

Atila Çınar

Makina Mühendisi

acinar@etik.com.tr

 

Kriz ortamlarının aynı zamanda ‘fırsat yaratma' ortamları olduğuna inanıyorum. Ancak buradaki ‘fırsat yaratma'nın, birileri fakirleşir ya da batarken zenginleşmek olarak algılanmasından yana değilim. Çünkü birileri fakirleşir ya da batarken, bundan yararlanarak zenginleşmek krizden fırsat yaratmak değil, olsa olsa  fırsatçılık olarak adlandırılabilir.

Krizden gerçekten fırsat yaratmanın ise, bu süreçlerden öğrenerek ve öğrenilen bilgilerle güçlenmiş olarak çıkmak olduğunu düşünüyorum. Nasıl çeliğe su verilerek onun iç yapısı daha güçlendiriliyor, korozyon direnci ve sertliği artırılıyor, ömrü uzatılıyor ise, krizlerin de kurumlar üzerinde bu tür bir etki yaratmasının olabileceğini düşünüyorum. Asıl ‘krizden fırsat yaratma'nın da bu olacağını savunuyorum.

Kuşkusuz krizi derinden yaşayanların, onu her gün iliklerinde hissedenlerin şimdi şöyle düşündüklerini görür gibi oluyorum: Konuşmak kolay, ne yapalım onu söyle...

KOBİ'ler için neredeyse öğreti haline gelmiş, her yerde okuduğumuz ve duyduğumuz bir söylem vardır: KOBİ'lerin en büyük avantajı, esnek yapıları nedeniyle krizlere karşı dayanıklı olabilmeleridir.

Tamamı için tıklayınız