Hizmetlerimiz
Anasayfa
Danışmanlık
Eğitim
Tasarım
Üretim
Kaynağında Muayene Hiz.
BT Çözümlerimiz
Makaleler
<< Önceki May 2022 İleri >>
P S Ç P C C P
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
Genel Katılıma Açık Eğitimler
İşletme Kılavuzu E-posta Yazdır
 

İşletme Kılavuzu etik tasarım’ın özgün uygulamasıdır. Bu kılavuz ile bulunduğu alanda sürekli gelişmeye çalışan, belge almaya yönelmiş ya da ilerde yönelecek olan işletmelerin altyapısı oluşturulur.

İşletme kılavuzu ile, bir işletmenin kısa ve orta erimli (1-5 yıllık) hedefleri belirlenir. Oluşturulan vizyona uygun olarak ve tanımlanan misyona sadık kalınarak, bugünün göstergeleri de veri alınarak, kısa ve uzun erimli göstergeler belirlenir. Bu göstergeler işletmenin hedeflerini tanımlamaktadır. Hedef belirlendikten sonra, bu hedefe ulaşmak için yapılacaklar planlanır. Bu planlar  İşletme Kılavuzu’nda ayrıntılarıyla yer alır.

Yatırım planından, eğitim planına; 5 yıl sonra işletmede kaç kişinin hangi birimlerde çalışacağından, kişi başına cironun ne kadar olacağına dek  bilgiler bu kılavuzda yer alır.

etik tasarım işletmelerde İşletme Kılavuzu’nu, çalışanlarla birlikte, hazırlarken bir yandan da destek eğitimlerini sürdürür. Bu eğitimler ile  İşletme Kılavuzu’nda öngörülen hedeflere ulaşacak insan kaynağı oluşturulur. Biz şuna inanıyoruz: İnsanlar gerekli olan bilgiyle donatıldığında, bu bilgiyi sürekli geliştirip güncellemenin yolları da kendilerine gösterildiğinde, o insanların kurup yaşatamayacakları hiçbir sistem  yoktur.

İşin başında sistem  yerine insana ve insanlardan oluşan kuruma odaklanıldığında sistem nasıl olsa gelmektedir. Özellikle Ankara’da danışmanlığını yaptığımız işletmelerde yaşadığımız deneyimler bunu bize kanıtlamıştır.

Kuşkusuz İşletme Kılavuzu’nda belirlenmiş hedeflerden sapmalar olacaktır. İşletme Kılavuzu’nu oluşturan işletmeler bu tür sapmalara da hazırlanmış işletmelerdir. Bu nedenle de ekonomilerdeki dönemsel dalgalanmalara kendilerini hep hazır tutarlar ve dalgalanmalar sırasında ne yapacaklarını bilirler.

Çünkü onların, Toplam Kalite anlayışının yazılı belgesi olan İşletme Kılavuzları vardır !